Peticija za

Stop isključenjima vode u Novom Sadu

Stop isključenjima vode u Novom Sadu
4,9hilj. pregled

Poštovane Novosađanke i Novosađani,

Od 6. decembra JKP "Vodovod i kanalizacija" započelo je isključivanje vode u Novom Sadu svake noći, od ponoći do 6 sati ujutru, uz obrazloženje da su zbog niskog vodostaja Dunava smanjene zalihe podzemnih voda. Ove mere koje sad traju desetak dana, kako navode, trajaće još toliko, što znači da ćemo skoro ceo decembar provesti sa prekidima u vodosnabdevanju.

Neprihvatljivo je da se problem vodosnabdevanja, koji je rezultat nerada i lošeg upravljanja resursima, svaljuje na teret građana. Umesto da se blagovremeno obezbede tehnička rešenja i održavanje sistema, JKP "Vodovod i kanalizacija" pribegava najjednostavnijem rešenju - isključivanju vode. Ovako grubo narušavanje osnovnih uslova života ne sme i ne može biti prihvatljivo.

Potpisivanjem ove peticije zahtevamo:

Hitno obustavljanje isključivanja vode tokom noćnih sati.

Pronalaženje odgovarajućih tehničkih i organizacionih rešenja kako bi vodosnabdevanje bilo neprekidno i stabilno.

Odgovornost i transparentnost JKP "Vodovod i kanalizacija" prema građanima Novog Sada.

Voda je osnovno ljudsko pravo i neophodna za normalan život. Nijedno opravdanje ne može biti dovoljno da se građanima oduzme pristup vodi svakodnevno po 6 sati. Problem niskog vodostaja Dunava nije nov i nadležne institucije morale su na vreme reagovati i sprečiti ovakvu situaciju.

Pozivamo vas da se pridružite potpisivanju ove peticije kako bismo zajedno zaštitili naše pravo na neprekidno vodosnabdevanje i zahtevali odgovornost od onih koji upravljaju javnim resursima.

Ne dozvolimo da nesposobnost pojedinaca ugrožava naš svakodnevni život!

Pokažimo solidarnost i zajednički zahtevajmo rešenje!

Potpišite peticiju i podelite je sa prijateljima, komšijama i porodicom.

14. decembar 2024.

451 podržavalac

Učitavač avatara (wireframe)
Učitavač avatara (wireframe)
Učitavač avatara (wireframe)
Učitavač avatara (wireframe)
Učitavač avatara (wireframe)
Učitavač avatara (wireframe)
Vidi više...
Pismo za

Ažuriranja

Više ažuriranja...
Bravo!
Bravo!
Pokrenuo/la ovu peticiju pre 1 godina

117 Komentari

Marija Čizmic
Marija Čizmic

Svaku noc nemam vode.Ne mogu da ukljucim masinu za ves dok je jeftina struja.Stignem kuci u 23h jer radim do 22.Ne mogu se istusirati.A racun placam redovno

Jovanka Stokic
Jovanka Stokic

Stop isključenjima vode.

Anonimno
Anonimno

Pun mi Q izvršitelja.

Branislav Perić
Branislav Perić

Dosta mi pranja ruku i tuširanja iz flaše posle ponoći.

Bosko Kracak
Bosko Kracak

Potpisujem peticiju

Anonimno
Anonimno

Moja najbolja drugarica u Cerevicu vec danima nema vode, a ima malu bebu! Ovo je u 21. veku sramota!!!

Danijela Karanović
Danijela Karanović

Nemamo vode

Anonimno
Anonimno

Voda i čist vazduh su zagarantovano pravo svih građana!!!

Anonimno
Anonimno

Novi Sad leži na Dunavu, znači da imamo vode koliko god je potrebno, a to što nesposobna bagra nije u stanju da je preradi za ljudsku upotrebu je sasvim druga priča…

Ljuba Pincjer
Ljuba Pincjer

Hoću da pijem vodu i noću , hoću da puškom, hoću da se kupam.

Potreban vam je ili nalog da biste objavili komentar.
451 Podržavalac
549 potrebno za dostizanje 1,000
Potpisom potvrđujete uslove korišćenja i politiku privatnosi sajta "Peticije Građanski Pokret Bravo!".